top of page

Školní výlet 5. třídy

  • před 1 dnem
  • Minut čtení: 1

Ve dnech 24. – 25. června se žáci 5. třídy vydali na dvoudenní školní výlet s přespáním v teepee. Čekala nás nejen krásná příroda Jizerských hor, ale také pořádná dávka dobrodružství, sportovních výkonů a společných zážitků.


Naše cesta začala na Bedřichově. Ještě před samotným pochodem jsme se osvěžili v přírodním koupališti a poté vyrazili přes Královku k místu našeho noclehu. Po cestě i po příchodu do tábořiště jsme využili každou možnost ochlazení. Někteří odvážlivci se otužovali ve studni s ledovou vodou, další se vykoupali v tůních na Tiché říčce.


Večer za námi dorazili rodiče, se kterými jsme poseděli u ohně, zazpívali si několik písniček a společně tak symbolicky uzavřeli letošní školní rok. Po odjezdu rodičů čekalo děti ještě jedno dobrodružství – stezka odvahy s různými úkoly. Poté jsme se uložili ke spánku v teepee a užívali si poslední společné chvíle jako páťáci.


Ráno jsme si opět nasadili těžké batohy s karimatkami, spacáky a dalším vybavením a vydali se na cestu přes Severák, Maxov a Jindřichov do Jablonce nad Nisou. Tam nás po náročném pochodu čekala zasloužená odměna v podobě koupání v přehradě.


Je třeba vyzdvihnout, že celý výlet probíhal za extrémně horkého počasí s teplotami kolem třiceti stupňů Celsia. Děti však náročné podmínky zvládly se ctí, mnohé dokonce s úsměvem na tváři.


Domů jsme se vrátili unavení, ale plní zážitků, na které budeme ještě dlouho vzpomínat. Byl to krásný a důstojný závěr naší společné cesty na prvním stupni základní školy.


Mgr. Jana Kekulová



 
 
bottom of page